اجاره مال غیر

با سلام
کلید خانه ام را جهت اجاره به آژانس املاک سپردم. بعد از مدتی متوجه شدم که وی خانه را به شخصی با مبلغ بالاتر رهن داده است و وی در خانه ساکن شده است. از او خواستم که یا مطابق آنچه گفته بودم قرارداد اجاره تنظیم کند یا از او شکایت میکنم. ظاهراً وی قراردادی را تنظیم نموده و با عنوان این که صاحبخانه دوست من است از مستاجر امضا گرفته و به او گفته که بعدا امضا موجر را میگیرد. به هر حال من نپذیرفتم به شخص مقابل گفتم که آژانس املاک خانه را بدون اجازه من اجاره داده است. آژانس املاک برای این که موضوع را حل کند و اطمینان من را جلب نماید گفت که ظرف یک ماه مبلغ رهنی درخواستی من و مبلغ اجاره را به حساب من واریز میکند و بعد من قرارداد را که برهمین اساس تنظیم میکند امضا کنم ولی مبلغ واریزیش کمتر از مبلغ مورد نظر من بود و مابقی مبلغ را واریز ننمود و شخصی که خانه را تصرف نموده (مستاجر) هم میگوید که قادر به پرداخت مبلغ اجاره نیست و اول کل پولش را پس میگیرد و بعد خانه را تخلیه میکند. ظاهراً آژانس املاک پولی ندارد که پول وی را پس بدهد (یا اینطور وانمود میکند). لطفاً راهنمایی فرمائید بهترین راه حل اگر مسئله دوستانه حل نشد چیست؟ آیا برای شکایت کیفری محدودیت زمانی وجود دارد یا نه؟
با تشکر از راهنمایی شما

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: الزام به تحویل مورد اجاره
1 پاسخ
2,531 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۴/۰۸/۲۴ ۱۲:۴۴